Edukacja w wersji klubowej 

Już 21 kwietnia na 3 uczelniach wyższych w Łodzi rusza wiosenna odsłona kampanii ryzyKOchania- akcja informacyjno-edukacyjna – „Niechciane Podarunki”.  


Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Medyczny i Wyższa Szkoła Informatyki w Łodzi zaangażowały się w realizację happeningu, który pozwoli studentom bliżej zapoznać się z tematyką HIV/AIDS, zadać trudne pytania, „oswoić” z problemem, a wszystko to w ramach kampanii ryzyKOchania organizowanej przez Stowarzyszenie Manko i Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi. 


Wygodne, klubowe pufy, młodzi ludzie i gry towarzyskie. Chyba nie brzmi jak nudna prelekcja? Stoisko eventowe, będzie miało ciekawą i niekonwencjonalną formę. Studenci będą mogli pobawić się w „żywe” kółko i krzyżyk, zagrać w popularną grę twister, wziąć udział w licznych konkursach i otrzymać drobne podarunki. Jednocześnie każdy będzie miał możliwość porozmawiać ze specjalistami w dziedzinie HIV/AIDS i zapytać ich o to, czego nie dowie się z informacyjnych ulotek i broszur.

Stoiska Niechciane Podarunki odbędą się 21 kwietnia w godzinach 11-15:00 na:

Uniwersytecie Łódzkim na Wydziale Nauk o Wychowaniu, przy ul. Pomorskiej nr 46/48
Wyższej Szkole Informatyki w głównym budynku, przy ul. Rzgowska 17a, budynek A
Uniwersytecie Medycznym w Centrum Kliniczno-Dydaktycznym przy ul. Pomorskiej 251
Kto nie zdąży wziąć udziału w happeningu 21 kwietnia , będzie mieć okazję odwiedzić stoisko kampanii ryzyKOchania 4 maja na Politechnice Łódzkiej w budynku Lodex przy ul. Wólczańska 215. 


Serdecznie zapraszamy na nasze stoiska. Więcej informacji na www.ryzyKOchania.pl . 
 
 


O kampanii: 


Kampania Społeczna „ryzyKOchania” skierowana jest do osób w wielu 18-29 lat. To głównie studenci, osoby młode, skłonne to ryzykownych zachowań seksualnych. Celem kampanii jest promowanie odpowiedzialnego stylu życia oraz podniesienie świadomości społecznej w temacie zagrożeń związanych z ryzykownymi zachowaniami seksualnymi. Poprzez zwiększanie świadomości zagrożeń oraz promowanie potrzeby wykonywania testów na obecność wirusa HIV, chcemy zapobiec wzrostowi zakażeń oraz zwiększyć wczesną ich wykrywalność.  


Koordynatorem kampanii na terenie całej Polski jest Stowarzyszenie MANKO,

Partnerzy w Łodzi: Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi, Uniwersytet  Łódzki, WSHE w Łodzi, Uniwersytet Medyczny, Politechnika Łódzka, Wyższa Szkoła Informatyki Samorząd UŁ, Samorząd WSHE w Łodzi, Samorząd Politechniki Łódzkiej, Samorząd ASP, AEGEE-Łódź, IFMSA-Łódź, Fundacja Równe Szanse

Partnerzy Medialni: RMF Maxxx, Wirtualna Polska, Gazeta Studencka, MTV, Patio TV polki.pl, dlastudenta.pl, fit.pl, Miesięcznik MANKO. 

Partnerzy medialni lokalni: TVP Łódź, portal dziejesie.pl, student.lodz.pl 


Szacuje się, że w Polsce ok. 35 tys. osób żyje z HIV, z czego ponad 50% nie wie o swoim zakażeniu. 57% wszystkich zakażeń stanowią osoby poniżej 29 roku. Sytuacja epidemiologiczna jest stabilna, jednak ze względu na dramatyczny wzrost zakażeń w krajach sąsiadujących z Polską takich, jak Ukraina czy Rosja, może ona w każdej chwili ulec zmianie.  
 


Informacji o kampanii udzielają : 


Maria Doerre

Społeczna Agencja PR/ Stowarzyszenie MANKO

Mail:[email protected]

Kom. 691266132 


Izabela Ozaist

Koordynator ds. promocji kampanii

Społeczna Agencja PR

Mail: [email protected]

Kom:600 111 290 


http://www.ryzykochania.pl/